Перша група фламандців влаштувалася на Терсейра

Перша група фламандців влаштувалася на Терсейра

Справа в тому, що Ізабел, сестра принца Енріке – Генріха Мореплавця, була одружена з Філіпом, герцогом Бургундії, частиною якої була Фландрія . Після повстання у Фландрії Ізабел звернулася до брата з проханням дозволити деяким фламандцям переселитися на Азори, що він і зробив.
Перша група фламандців влаштувалася на Терсейра. На Фалло фламандці заснували столицю острова – місто Орту, сама назва якого, можливо, є перекрученим іменем їхнього ватажка – ван Хуертера. Але фламандський мову на Азора давно зник, і фламандські імена були замінені на португальські. Ван дер Хаген став Сілвейрой, Хуертер – Дутра, або Строй. Однак фламандські гени – у вигляді світлого волосся, світлого кольору шкіри і блакитних очей – і до цього дня дають про себе знати у вигляді багатьох азорцев. Про присутність фламандців досі нагадують і деякі географічні назви на фаяліт, а також вітряні млини фламандського типу і численні твори мистецтва фламандської школи в місцевих храмах.
Азори відігравали важливу роль в португальській історії, особливо в освоєнні заморських земель. Вони були пунктом стоянки кораблів на шляху до Америки. А за часів іспанського володарювання в Португалії вони були оплотом португальського опору. У ті ж роки Азори служили місцем стоянки іспанських каравел, які йшли з Нового Світу з вантажем коштовностей до Європи, що значною мірою послужило зростання їх добробуту.